Jump to content


Photo

Historie GDV bioelektrografie

kirlianografie elektrofotoniky biofotoniky Korotkov Newton Milhomens

  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Korotkov

Korotkov

    Administrator

  • Administrators
  • 569 posts

Posted 03 August 2014 - 12:36 PM

Historie GDV bioelektrografie (kirlianografie, elektrofotoniky, biofotoniky)

History of GDV Bioelectrography (Full English version)


1777 - NĚMECKO
GEORGE CRHISTOPHER LICHTEMBERG Při práci s prachovými částicemi v poli statické elekřiny získal snímky, které je možno považovat za primitivní "bioelektrografické snímky" a tyto primitivní obrázky nazval electro-grafickými. LICHTENBERGOVY SNÍMKY

1880 - SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ
NIKOLA TESLA (Chorvat) Během veřejné prezentace předvedl světelné pole obklopující lidské tělo a jiné objekty, pokud byly vystaveny silnému elektromagnetickému poli o vysokém napětí AC a vysoké frekvenci. Považoval tento jev za pouhý předmět své vědecké zvědavosti a obecně jej nazval "Corona efekt".

1892 - RUSKO
J. J. NARKIEVITCH-JODKO Na elektrizované desce získal zvláštní typ fotografie černo-bílé barvy, kterou jednoduše nazval elektrickou fotografií. Prostřednictvím této techniky začal zkoumat lidské schopnosti, ale ve své práci nepokračoval. Později, v polovině 20. století, byla jeho práce znovu obnovena. Následníky byli M. Pogorelski v Rusku a B.J. Navrátil v Československu, ale nepřišli s žádnými jinými významnými důsledky.

1904 - BRAZIL
otec Roberto Landell de Moura (Brazilský jezuitský katolický kněz) Krom toho, že byl knězem, byl fyzikem a také vynálezcem. V Porto Alegre (RS) vynalezl motor, který pojmenoval "bioelektrografický přístroj". Udělal několik stovek fotografií a pojmenoval záři kolem lidského těla "perianto". Bádal na toto téma osm let, až do roku 1912, kdy mu katolická církev nařídila zastavit výzkumy.

První vědecké výzkumy na mezinárodní úrovni

1904/12 - BRAZIL
Otec Roberto Landell de Moura Můžeme považovat otce Landella za průkopníka prvních vědeckých a systematických výzkumů v oblasti bioelektrografie na celosvětové úrovni. Nicméně, katolická církev mu neumožňila nadále pokačovat v bádání. Z čistě dogmatických důvodů mu zabavila téměř všechny jeho poznámky, nicméně mnohé z nich tomuto osudu unikly a byly ukryty na bezpečném místě. V současné době jsou v muzeu Fr. Roberto Landell de Moura, ve městě Porto Alegre (RS) v Brazílii.

1939 - RUSKO
SEMJON D. KIRLIAN V Krasnodaru, bývalém SSSR, znovuvynalezl bioelektrografický fotoaparát, nyní přejmenovaný na Kirlianův fotoaparát, a s pomocí několika sovětských vědců zahájil systematický vědecký výzkum. Tyto výzkumy byly odhaleny zbytku světa až v roce 1960 během kongresu o parapsychologii.

1967 - BRAZIL
Prof. Newton Milhomens Roku 1967 v Brazílii postavil svůj první Kirlianův fotoaparát na základě sovětského elektronického systému a začal s vlastním vědeckým výzkumem na psychologické klinice a později i v nemocnicích . Po přestěhování se do Rio de Janeira v roce 1981 zde pokračoval ve svých bádánich. V současné době žije ve městě Curitiba.

1969 - NĚMECKO
Dr. Peter Mandel, PhD Inženýr, který si postavil svůj Kirlianův fotoaparát a začal realizovat vlastní výzkumy, přičemž jeho Kirlianovy snímky byly pouze černobílé, protože předpokládal, že by ostatní barvy mohly narušit výklad. Zajímal se pouze o fraktální struktury a tvary vytvořené drážkami, aby s jejich pomocí mohl diagnostikovat několik tělesných problémů podle akupunkturních drah. Z toho důvodu potřeboval, aby se Kirlianova fotografie snímala z obou rukou a nohou současně.

70' LÉTA
Americké novinářky Sheyla Strander a Lynn Schroeder vydaly knihu "Psychické objevy za železnou oponou", kde celosvětově popularizovaly výzkumy Semjona Kirliana. Tehdy stovky lidí všech zemí začali stavět Kirlianovy aparáty a začali s tímto novým zařízením zkoumat. Někteří z nich amatérském způsobem, ale jiní začali výzkum systematickýmm a vědecký způsobem. Bohužel, bylo toto téma mezinárodním senzacechtivým tiskem zdiskreditováno jakožto způsob fotografování vyhrazený pro mystické a nadpřirozené věci.

1970 - BRAZIL
Dr. Paulo de Castro Teixeira, homeopatický farmaceut od St. Jose do Rio Preto, postavil svůj Kirlianův Fotoaparát a pořídil stovky fotografií několika osob, vždy před a po 15 minutách poté, co požili nějaký homeopatický lék. Přišel na několik typů úprav Kirlianovy fotografie. Vydal o svých výzkumech několik knih v portugalštině a dodnes, když se žije v St. Jose do Rio Preto, kde je vlastníkem farmaceutické společnosti, která vyrábí homeopatické léky.

1972 - BRAZIL
Dr. Hernani G. Andrade Vždy byl považován za největšího šiřitele spiritismu v Brazílii. Postavil si vlastní Kirlianův fotoaparát, v Sao Paulo a nasnímal mnoho stovek fotografií rostlin a lidských bytostí ve snaze prokázat existenci ducha, a to nejen u člověka, ale i ve světě bakterií. Publikoval své výzkumy ve spiritistických časopisech a na kongresech, především v Sao O Paulo, kde je považován za největšího ve svém oboru.

1974 - SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ
Dr. Stanley Krippner, PhD Psycholog a parapsycholog, vydal knihu "Kirlian Aura", ve kterém popsal všechno, co bylo známo v tomto období, o Kirlianova obrazech, v rámci vědeckého přístupu.Also tagged with one or more of these keywords: kirlianografie, elektrofotoniky, biofotoniky, Korotkov, Newton Milhomens

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users