Jump to content


Photo

Šungit

Šungit Šungit a voda

  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Korotkov

Korotkov

    Administrator

  • Administrators
  • 569 posts

Posted 03 August 2014 - 12:39 PM

Šungit
je polyminerální uhlíková hornina, která dostala svůj název podle místa výskytu, karelské vesnice Šuňga na břehu Oněžského jezera, kde byl šungit poprvé objeven.
118209576.jpg
Šungit je na pohled neprůsvitný černý kámen s více či méně výrazným kovovým leskem (závisí na složení). Stáří šungitu je kolem 2 miliard let.

Šungit se definuje jako negrafitizovaný, nekrystalický uhlík s globulární nadmolekulární strukturou, která se nachází v metastabilním stavu. Přítomnost řetězcovitých fragmentů v jeho struktuře, které vytvářejí „elementární globuly“ – fullereny, je nutné podle názoru mnohých autorů považovat za základní znak šungitů.

Léčivý minerál Šungit je polyminerální uhlíková hornina.
Svůj název dostala podle místa výskytu, karelské vesnice Šuňga na břehu Oněžského jezera, kde byl šungit poprvé objeven.
Dodnes není zcela znám jeho původ, ale existuje verze, že šungity jsou pozůstatky gigantického meteoritu.

Stáří Šungitu se pohybuje kolem 2 miliard let a má zcela jedinečné fyzikální, chemické a léčebné vlastnosti.

Hlavní složkou šungitu je uhlík - základní stavební prvek života. Od diamantu a grafitu, jejichž základem je také uhlík, se šungit liší svou strukturou.
Molekuly jsou podobné fotbalovému míči a nazývají se FULLERENY - je to nový typ molekulární formy uhlíku, ve které jsou molekuly obsahující magické číslo atomů C60. Fulleren je nejvýkonnější a dlouho působící antioxidant.

Šungit je jediný nerost na Zemi, který léčebné fullereny obsahuje.

Skupina anglických vědců v roce 1996 za něj získala Nobelovu cenu. To fakt, který hovoří o důležitosti odhalení fullerenů.


Šungit a voda
Díky svým katalytickým a baktericidním schopnostem šungit absorbuje z vody téměř všechny organické příměsí včetně ropných produktů a sloučenin obsahujících chlor, dusičnany a amoniak; od mnoha kovů a nekovů; ničí vibria cholery, streptokoky, jiné bakterie a mikroorganismy, mění energeticko-informační strukturu vody; obohacuje ji stopovými prvky důležitými pro organismus.

Ukázalo se, že při vzájemném působení s šungitem voda se stává biologicky aktivní.

Voda s energoinformační matricí (šablonou) šungitu je vodou nové generace.

Pomáhá pracovat všem biologickým strukturám organizmu, aniž by potlačovala zdravé buňky.

Šungitovou vodu je možné používat ke kloktání, vyplachování úst a nosu při angínách, paradentóze a rýmě.

Nesrovnatelná schopnosti šungitu čistit vodu od škodlivých příměsí. Současně dodává organizmu prospěšné mikro a makroprvky a pohlcuje škodlivé.


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users